22 Kwi · klasa0legionowo2017 · Brak komentarzy

Dzień Ziemi

Ostatnio na lekcjach dużo czasu poświęciliśmy naszej planecie, Ziemi. Uczyliśmy się, dlaczego i jak musimy o nią dbać, aby jak najdłużej była naszym domem. Poznaliśmy naturalne źródła energii, wyjaśnialiśmy znaczenie słowa „ekologia”, a także jakie zachowania są proekologiczne. Przypomnieliśmy sobie o konieczności segregacji śmieci oraz utrwaliliśmy znaczenie słowa „recykling”. Oglądaliśmy filmy edukacyjne, słuchaliśmy opowiadań, ale …

CZYTAJ WIĘCEJ

22 Kwi · klasa0legionowo2017 · Brak komentarzy

Warsztaty przyrodnicze

W kwietniu mieliśmy w naszej szkole niezwykłych, małych gości… coś, co dzieci lubią najbardziej, czyli zwierzaki! Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o ich życiu,a przede  wszystkim mogliśmy ich dotknąć, pogłaskać, potrzymać na kolanach!

CZYTAJ WIĘCEJ

22 Kwi · klasa0legionowo2017 · Brak komentarzy

Wycieczka do gospodarstwa agroedukacyjnego

5 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa Wymysły pod Lasem. Pogoda dopisała,mogliśmy więc bez przeszkód bawić się uczyć na świeżym powietrzu. Nie chciało się wracać! A co robiliśmy, najlepiej obrazują zdjęcia:).

CZYTAJ WIĘCEJ

24 Mar · klasa0legionowo2017 · Brak komentarzy

Festiwal Teatralny „Maska”

Nasza klasa, wspólnie z kolegami i koleżankami z klasy 1b, na Festiwalu Teatralnym „Maska” przedstawiła spektakl pt. „Śnieżka”. Wszyscy mali aktorzy spisali się na medal! Każdy dał z siebie sto procent! Dziękujemy za gościnny udział Józia i Jasia z klasy 1a – chłopcy dzielnie zastąpili nieobecne z powodu choroby krasnoludki. Podziękowania należą się również rodzicom, …

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Mar · klasa0legionowo2017 · Brak komentarzy

Poznajemy tajemnice Kosmosu

Na kilku ostatnich lekcjach zajęliśmy się Kosmosem. Jak zawsze uczyliśmy się poprzez zabawę! Czytaliśmy informacje z przyniesionych książek i albumów, oglądaliśmy filmy, robiliśmy doświadczenia, wykonaliśmy prace plastyczne i konstrukcje rakiet z klocków. Dzięki temu udało się nam zapamiętać kilka istotnych informacji o naszym Układzie Słonecznym, krążeniu Ziemi, oraz o Księżycu.

CZYTAJ WIĘCEJ

17 Lut · klasa0legionowo2017 · Brak komentarzy

Walentynki i nie tylko…

Przygotowania walentynkowe zaczęliśmy już 13 lutego, w Dzień Dobrego Słowa. Każdy przygotował miłą kartkę walentynkową dla sąsiada z ławki. Przy okazji chętni uczniowie zrobili laurki dla innych bliskich im osób. W Walentynki każdy oczekiwał na posłańców z liścikami walentynkowymi:). To był dobry dzień na zrealizowanie kolejnego scenariusza w ramach programu „Pomysłowy rok”, pt. „Jak ludzie …

CZYTAJ WIĘCEJ

17 Lut · klasa0legionowo2017 · Brak komentarzy

Dzień Pizzy

Każda okazja jest dobra aby świętować, dlatego 9 lutego wybraliśmy się na pizzę. Zjedliśmy duuużo pysznej, gorącej pizzy! Spędziliśmy wspólnie miłe chwile przy stole, trenowaliśmy zasady savoire-vivre w restauracji (choć, mając 6 lat nie jest to wcale łatwe :)). W międzyczasie wspólnymi siłami udało się nam odczytać wszystko, co było napisane na ścianach w pizzerii, …

CZYTAJ WIĘCEJ

8 Lut · klasa0legionowo2017 · Brak komentarzy

Bal karnawałowy

Aaaaa! Podczas dwóch godzin karnawałowych szaleństw tańczyliśmy – do największych hitów – w parach, w grupach, w kółkach, klasami, pociągami…. Tańczyliśmy wśród baniek mydlanych, uczestniczyliśmy w konkursach i zabawach ruchowych. Wielu wrażeń dostarczyła nam także różnorodność przebrań uczniów. Było suuuperrr!    

CZYTAJ WIĘCEJ

8 Lut · klasa0legionowo2017 · Brak komentarzy

Bliżej siebie – odwiedzili nas szóstoklasiści

Ostatnio w naszej klasie zjawili się  koledzy i koleżanki z najstarszej klasy, aby poprowadzić lekcje o dzikich zwierzętach. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o lwie, lamparcie, nosorożcu i słoniu. Podziwialiśmy piękne plakaty, oglądaliśmy zdjęcia i zadawaliśmy naszym nauczycielom wiele pytań! Bardzo nam się podobały takie lekcje, zapraszamy częściej!

CZYTAJ WIĘCEJ

8 Lut · klasa0legionowo2017 · Brak komentarzy

Uczymy się poprzez zabawę

W trakcie naszych zajęć dzieją się różne fajne rzeczy! Lepimy, konstruujemy, gramy, tworzymy gry, pracujemy w grupach. Oto fotorelacja z naszych ostatnich poczynań:)

CZYTAJ WIĘCEJ

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress