TITLE

DESCRIPTION

Walentynki i nie tylko…

Przygotowania walentynkowe zaczęliśmy już 13 lutego, w Dzień Dobrego Słowa. Każdy przygotował miłą kartkę walentynkową dla sąsiada z ławki. Przy okazji chętni uczniowie zrobili laurki dla innych bliskich im osób. W Walentynki każdy oczekiwał na posłańców z liścikami walentynkowymi:). To był dobry dzień na zrealizowanie kolejnego scenariusza w ramach programu "Pomysłowy rok", pt. "Jak ludzie przeżywają emocje?". Zaczęliśmy od obejrzenia filmu, w którym pani detektyw Empatia próbowała rozstrzygnąć zagadkę, czy zwierzęta odczuwają emocje? Film skłonił nas do wielu ciekawych przemyśleń i wypowiedzi. Okazało się, że mali uczniowie wiele wiedzą o emocjach i umieją je nazwać. Patrzyliśmy na przedmioty z różnej perspektywy, zasłaniając to jedno, to drugie oko - to pokazało nam, że patrząc na jedną rzecz z różnych perspektyw, może być ona dla każdego inna - podobnie z emocjami. Bawiliśmy się w detektywów - szukaliśmy wyrazów - emocji pośród innych słów. Następnie znalezioną emocję przenosiliśmy na papier, a inni mieli odgadnąć, jaka to emocja. Wspólnie też szukaliśmy sposobów na pozbycie się złych emocji - mieliśmy wiele pomysłów: zabawa z rodzicami, sport, słuchanie muzyki i wiele innych.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress